Marmara Ortopedi

MARMARA ORTOPED YRME ANALZ

Düzgün Yürüyemeyen Çocuklara Bilgisayarl Yürüme Analizi

 Uzmanlar, pek çok anne babann çocuklarnn yürürken içe bast ya da düztaban olduu kukusunu tayarak ortopedi doktoruna bavurduunu belirtiyor. Tptaki gelimeler sayesinde artk bu soru iaretleri çok ksa zamanda aydnlanyor.
Yürüme analizinde hastamz bir platform üzerinde yürütülerek veriler bilgisayar ortamna aktarlr. Ayan bas eklinden ve ayak tabanna gelen basnçlardan yola çkarak içe basma, da basma, ayak ucuna basma, düztabanlk büyük dorulukla tannabilir. Bu yöntemin ailelere salad en önemli avantaj, görsel olarak doktorlar tarafndan farkl deerlendirilebilen bir çocuun verilerinin rakamsal olarak elde edilmesi ve ailelerin ayan geliimini bu verilerden faydalanarak takip edebilmesidir. Eer tabanlk kullanlmas gerekiyorsa elde edilen bilgisayar verilerinden faydalanlarak çocuun ayana özel tabanlklar da yaplabilmektedir.
Yürüme analizinin en sk kullanld alan düztabanln tansnn konulmas ve yllara göre deiiminin incelenmesidir. Bu nedenle çocuklarda ayak tabannn deerlendirmesi 4 ya ve sonrasnda yaplabilmektedir. Yürüme analizi için çocuun denilenleri uygulayabilir durumda olmas da önemlidir.
Sporcu çocuklarda yürüme analizi yürüyüü inceleyen bir kayt sisteminin ayakkab içerisine yerletirilmesi ile yaplmakta ve yaklak 2 saatlik yürüyü kaydedilmektedir. Bu kaytlarn incelenmesi ile de özel ayakkab ya da tabanlklar önerilebilmektedir.

Yetikinlere De Uygulanyor

Ayak basnç haritalarnn çkarlmas yetikin hastalarda da önemlidir. Çok sk ikâyet konusu olan nasrlarmz ayaa basncn çok geldii bölgelerde olumaktadr. Ayak analizi ile basnç bölgeleri belirlenerek tedbir alnmakta ve nasr oluumu azaltlabilmektedir. Nasr oluumunun engellenmesi eker hastalarnda ayak yaralarnn olumamas için çok önemlidir ve ayak analizinden faydalanlarak özel ayakkablar üretilebilir.

 

Yürüme Analizinden kimler faydalanabilir

 Serebral Palsi                      Omurilik Hastalklar

 Omurilik Yaralanmalar           Amputasyon                          

 Spor Yaralanmalar               Parkinsonizm

 Ortopedik Problemler            Kafa Tramvalar

 Multiplskleroz                      Cerebrovasküler Vakalar 

 
 
 

Adres Kroki

Marmara Ortopedi Marmara Ortopedi - ANASAYFA

Copyright © 2011  Bakırköy Bilişim Web Tasarım Hizmetleri 

 

 

Kimler Sitede

Site statistii

Bugn4
Dn35
Haftalk173
Aylk805
Tm24661